Wszy u dzieci

Dzieci należą do grupy najbardziej narażonej na zarażenie wszawicą. Sprzyja temu brak dystansu podczas zabawy, wymienianie się odzieżą, czapkami lub akcesoriami do włosów, przebywanie w zatłoczonych klasach lub szatniach. Do zarażenia wszami może też dojść podczas wizyty u fryzjera, dlatego warto wybierać tylko zaufane miejsca, które każdorazowo dezynfekują akcesoria fryzjerskie.

 

Wszawica nie wynika z braku higieny. Nawet jeśli dbasz o czystość włosów u dziecka, może zarazić się ono wszami głowowymi poprzez bezpośredni kontakt z chorą osobą. Jeśli zaobserwujesz, że dziecko drapie się po głowie, a na jego skórze pojawiły się niewielkie, czerwone plamki, jest to znak, że mogło dojść do zarażenia wszawicą. Bez względu na te objawy warto regularnie przeprowadzać kontrolę włosów dziecka.

 

Wystąpienie wszawicy nie powinno być powodem do paniki. Większość osób dotknął ten problem w dzieciństwie, choć nie każdy głośno o nim mówi. Uświadom dziecko, że pojawienie się wszy nie jest jego winą. Przekaż mu jednak też informacje, jak na przyszłość zachować ostrożność. Wszawica jest chorobą, którą szybko i skutecznie możesz zwalczyć dzięki zastosowaniu preparatu Linicin® Lotion. Jak najszybciej przeprowadź kurację antywszawicową u dziecka, a także u siebie i pozostałych członków rodziny, jeśli mogło dojść do zarażenia. Najlepiej jeśli do tego czasu Twoje dziecko pozostanie w domu, aby nie rozprzestrzeniać wszawicy wśród rówieśników.

 

Pamiętaj!

Uświadom dziecko,repliques montres że do zarażenia wszawicą nie doszło z jego winy. Jednocześnie szybko działaj, aby nie doszło do rozprzestrzenia wszy wśród członków rodziny lub rówieśników.